XXVI. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi 5 Ocak 2016 tarihinde açılıyor

14122016

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin düzenlediği XXVI. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi 5 Ocak 2016 Perşembe günü saat 19.00’da İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda açılıyor.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, serginin açılışını Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova yapacak. Açılışında XXVI. Devlet Fotoğraf Yarışması’nda ödül almaya hak kazananlara ödüllerinin de verileceği sergi, 13 Ocak 2016 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

XXVI. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi’nde ödüllü fotoğraflarla birlikte eserleri sergilenecek olan fotoğrafçılar ve eserleri ise şöyle olacak;

Serbest (Siyah / Beyaz) Kategorisi:

1- (Başarı Ödülü) Kenan Hürdeniz “Details Of Winter”
2- (Mansiyon) Laden Uyguroğlu “Thoughts”
3- (Rauf Raif Denktaş Özel Ödülü)Nedim Enginsoy “Still Humanity”
4- (Jüri Özel Ödülü) Kenan Hürdeniz “Birleşik Kıbrıs”
5- Ahmet Dağbaşı “A Good Hand”
6- Alev Emre Gürsev “Desert Eyes”
7- Atilla Karaderi “Dream”
8- Atilla Karaderi “Milkyway”
9- Buket Özatay “Parturition”
10- Cem Cengiz “Bekleyiş”
11- Cemal Okur “Tarih 1”
12- Doğay Erçağ “Rock’n Roll”
13- Dolgun Dalgıçoğlu “Siste Çocuk”
14- Duyal Tüzün “Çello”
15- Ebru Derviş “Lonely”
16- Emel Sefer “Kayıp”
17- Emel Sefer “Mutlu Günler”
18- Engin Arıca “Feeling”
19- Erhan Özben “Old Woman”
20- Mehmet Gökyiğit “Master Of Masters”
21- Mehmet Gökyiğit “Smoke And Reflection”
22- Mehmet Gökyiğit “Two Bridges”
23- Mehmet Tatlısesli “Startrails”
24- Mustafa Evirgen “In The Pool”
25- Mustafa Evirgen “Street Artist”
26- Nedim Enginsoy “High Hopes”
27- Rifat Şık “Fotoğrafçı”
28- Saydam Soy “Acrobatic Girl”
29- Sezal Acaroğlu Karahasan “Yağ Değirmeni”
30- Şefik Ormancıoğlu “Bony”
31- Şefik Ormancıoğlu “Like A Wind”
32- Tevfik Ulual “The Conveyor”

Serbest (Renkli) Kategorisi:

1- (Ödül) Altuğ Galip “Misty Lake”
2- (Mansiyon) Kenan Hürdeniz “Hamnoy View”
3- (Kültür Dairesi Özel Ödülü) Saydam Soy “Birds Eye View”
4- Altuğ Galip “Fairy Tale”
5- Atilla Karaderi “Girne’nin İncisi”
6- Buket Özatay “Vonda”
7- Duyal Tüzün “Gözyaşı”
8- Engin Arca “Bekleyiş”
9- Engin Arca “Cocunat Dream”
10- Engin Arca “Fantastik”
11- Engin Arca “Uçak”
12- Erkan Çelikeri “Bakışma”
13- Fatma Arkoy “Vaha”
14- Gökan Gökberk “Ballerina”
15- Hüseyin Çekirdek “Özgürlük Bu Olmalı”
16- Kenan Hürdeniz “Buket”
17- Kenan Hürdeniz “Kuzeyin Büyüsü”
18- Kenan Hürdeniz “Masal”
19- Kenan Hürdeniz “Neuschwanstein”
20- Lisani Otağ “Ateşim”
21- Mehmet Gökyiğit “Elian Donan Castle”
22- Mehmet Gökyiğit “Karmaşık Duygular”
23- Mehmet Gökyiğit “Mitolojik Çağrışımlar”
24- Mustafa Evirgen “Anarchie”
25- Mustafa Evirgen “Homeless”
26- Osman Yüksek “İki Damlanın Aşkı (b)”
27- Saydam Soy “Bled Pearl”
28- Saydam Soy “Hallstatt Special”
29- Şefik Ormancıoğlu “Fairy Tale”
30- Şefik Ormancıoğlu “Green Hyla”

Bizi Gülümseten Anlar Kategorisi:

1- (Ödül) Mehmet Gökyiğit “Gençlik Kulübü”
2- (Mansiyon) Altuğ Galip “Coffee Break”
3- Altuğ Galip “Little Buddha”
4- Ayşe Gökyiğit “Arkadaşım Eşek”
5- Erhan Özben “Zuca and Sisi”
6- Kenan Hürdeniz “Gülümseyin”
7- Mehmet Gökyiğit “Cafe Demokrasi”
8- Mehmet Gökyiğit “Meraklı”
9- Mehmet Gökyiğit “Sırt Sırta”
10- Osman Yüksek “Sevinç”
11- Tevik Ulual “Doğal Besleme”
12- Yıltan Taşçı “Dalış Anında”