5. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na katılanlar Basın Toplantısında tanıtılıyor…

13.03.2019_KadinSanatcilar
  • 5. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na katılan sanatçılar yarın (14 Mart Perşembe günü) Basın Toplantısında tanıtılıyor…

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi himayelerinde bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na katılan kadın sanatçılar yarın (14 Mart 2019 tarihinde) saat 10.30’da Girne Halk Kütüphanesi’nde düzenlenecek basın toplantısında tanıtılacak.

Sanatçıların KKTC’ye gelişiyle 11 Mart’ta başlayan ve 19 Mart 2019 tarihine kadar Girne Halk Kütüphanesi’nde devam edecek olan 5. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması, Etkileşimli Drama Derneği’nin işbirliğinde, Girne Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçiriliyor.

Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na katılacak sanatçılar…

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Girne Halk Kütüphanesi’nde yer alacak 5. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması etkinliği farklı ülkelerden, farklı kültür ve disiplinlerden KKTC’ye gelecek olan sanatçıların, ülkemiz sanatçıları ile birlikte sanat üretebilmelerine imkân yaratmak hedefiyle gerçekleştiriliyor. Proje Koordinatörlüğü ile Küratörlüğünü üstlenen İpek Denizli Karagöz’ün sanatçı olarak da yer alacağı sanat buluşmasına, ülkemiz resim ve seramik sanatçılarından Semral Öztan, Gökçe Keçeci, Nergül Gezer Dündar ve Bedia Kale katılıyor. Etkinliğe, Türkiye’den Prof. Dr. Meliha Yılmaz ve Emel Ülüş, İran’dan Elmira Shokr Pour, Mali’den Massira Toure, Hindistan’dan Sangeeta Gupta, Brezilya’dan Guadalupe Romero Silva, Sırbistan’dan Gala Caki, Bosna Hersek’ten Radmila Lizdek ve Makedonya’dan Elizabeta Avramovska katılacak. 5. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması etkinliğinin onur konukları ise bu yıl ülkemiz duayen sanatçılarından Emel Samioğlu ve İsmet Tatar oluyor.

Sanat Buluşması kapsamındaki etkinlikler…

Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması kapsamında Girne Halk Kütüphanesi’nde dün (12 Mart Salı günü) gerçekleştirilen Drama Liderliğini Öznur Umut’un yaptığı Drama Etkinliği’nin ardından bugün (13 Mart Çarşamba günü) saat 14.30’da Drama Liderliğini Ayşem Tomgüsehan’ın yapacağı Atatürk Öğretmen Akademisi 4. Sınıf öğrencileriyle “Sanat ve Drama” isimli drama etkinliği yer alacak. Girne Halk Kütüphanesi’ndeki etkinlikler; 16 Mart Cumartesi günü saat 10.30’da Sanat Buluşması’nın Onur Konuğu İsmet Tatar’ın “The Young Association of Cyprus Paper Artists and It’s Development” konulu sunumu ve 17 Mart Pazar günü saat 14.30’da Drama Liderliği’ni Ülkü Beyoğlu’nun yapacağı Etkileşimli Drama Derneği’nin “Sanat ve Drama” temalı halka açık drama etkinliği ile devam edecek.

Güzelyurt Bölgesi’nin gezileceği 15 Mart Cuma günü de ODTÜ Kalkanlı Kampüsü’nde  Prof. Dr. Meliha Yılmaz’ın “Estetik ve Kiç Beğeni Bağlamında Görsel Algı” isimli sunumu gerçekleştirilecek.

Sanat Buluşması’na katılan sanatçıların hafta boyunca Girne Halk Kütüphanesi’nde yapacakları çalışmaları sonucunda tamamlayacakları eserleri 18 Mart 2019 tarihinde İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda saat 18.30’da açılacak sergide sanatseverlerin izlenimine sunulacak. 1 Nisan 2019 tarihinde de Girne’ye taşınacak olan sergi saat 18.30’da Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılacak.

Blog Attachment