8. Masal Günleri 1 Nisan Cumartesi günü başlıyor…

31032017

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin her yıl Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde başlattığı ve geleneksel olarak düzenlediği “Masal Günleri” etkinliğinin ilk periyodu 1 Nisan Cumartesi günü yapılıyor.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre bu yıl 8.’si yapılacak olan Masal Günleri etkinliğinin ilk periyodu 1 Nisan Cumartesi günü 10.30-11.30 saatleri arasında Lefkoşa’daki Milli Kütüphane’nin Çocuk Bölümü’nde yer alacak. Sahne sanatları alanında uzman Suzan Polat’ın aktif masal anlatımı ile başlayacak etkinlik, masal anlatımının çocuklar üzerindeki etkisini ve yaratıcılıklarını pekiştirmek amacıyla Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Memuru Resim-Seramik Sanatçısı Bedia Kale yönetiminde yapılacak resim çalışmasıyla tamamlanacak.

Ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilecek Masal Günleri etkinliğine, okul öncesi, ana okul ve ilkokul çağındaki çocuklar velileri ile birlikte katılıyor.

Çocukları kitapla buluşturarak, çocukların yaşamında kütüphanenin aktif bir rol almasını sağlamayı ve farklı sanat dallarına olan ilgilerini artırmayı amaçlayan Masal Günleri etkinliği on beş günlük periyotlar halinde iki haftada bir Cumartesi günleri düzenleniyor.

Arzu eden tüm ortaokul öncesi yaştaki çocukların velileri ile birlikte katılabileceği 8. Masal Günleri etkinliğinin sonraki periyotları ise 15 ve 29 Nisan ile 13 ve 27 Mayıs tarihlerinde yine 10.30-11.30 saatleri arasında ve Lefkoşa’daki Milli Kütüphane’nin Çocuk Bölümü’nde gerçekleştirilecek.

10 Haziran 2017 Cumartesi günü ise Masal Günleri ile Minik Eller Seramik Çalışması birlikte yer alacak ve masal anlatımının ardından çocuklara seramik çalışması yaptırılacak.

Etkinliğinin tamamlanacağı 10 Haziran 2017 Cumartesi günü ayrıca çocukların 8. Masal Günleri etkinliği süresince yapacağı resimler arasından yapılacak bir seçki ve çocukların yapacağı seramik çalışmaları sergilenecek.

Blog Attachment