AKM Milli Kütüphane ve Halk Kütüphanesi açılıyor.

06012017
  • Atatürk Kültür Merkezi’nin Milli Kütüphane ve Halk Kütüphanesi bölümleri 9 Ocak 2016 Pazartesi günü işlevlerini yerine getirmeye başlıyor.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Kültür Merkezi’nin Milli Kütüphane ve Halk Kütüphanesi bölümleri 9 Ocak 2016 Pazartesi günü işlevlerini yerine getirmeye başlıyor.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre tadilatı bir süreden beridir devam eden Atatürk Kültür Merkezi’nin konferans ve sergi salonları ile Milli Kütüphane ve Halk Kütüphanesi yakın zamanda tüm bölümleriyle yeniden hizmete girecek. Pazartesi gününden itibaren yeniden halkın hizmetine girecek olan Atatürk Kültür Merkezi’nin Milli Kütüphane ve Halk Kütüphanesi bölümleri hafta içi mesai saatleri içinde Cumartesi günleri ise saat 13.00’e kadar hizmet verecek.

Kültür Dairesi’nin konu ile ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede, tadilatı tamamlanmak üzere olan Atatürk Kültür Merkezi’nin konferans ve sergi salonlarının da en kısa sürede yeniden hizmete gireceği ifade edilerek, salonların açılış tarihinin de duyurulacağı belirtildi.