“Çoban” isimli kısa film ABD’de düzenlenen festivalde ödül aldı

Kerim Akpolat Kültür Dairesi Müdürü

Doğuş Çiftçioğlu ve Vasvi Çiftçioğlu’nun Kültür Dairesi katkılarıyla çektiği “Çoban” isimli kısa film ABD’de düzenlenen festivalde ödül aldı…

Kültür Dairesi’nin, Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü kapsamında 2017 yılında desteklediği Gönendere Kültür ve Sanat Derneği’nin projesi olan Doğuş Çiftçioğlu ve Vasvi Çiftçioğlu’nun “Çoban” isimli kısa filmi ABD’de düzenlenen festivalde ödül aldı. Dünyanın en eski bağımsız filmler festivali 53. Worldfest Houston festivalinde 3.’lük ödülü aldı.

Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat yazılı olarak yaptığı açıklamasında, bu güzel haberi sanatseverlerle paylaşarak Yönetmenler Doğuş Çiftçioğlu ve Vasvi Çiftçioğlu’nu tebrik etmek istediğini belirtti. Akpolat, Kültür Dairesi’nin gerek Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü gerekse elindeki diğer imkanlarla sanata ve sanatçıya maddi manevi destek olmaya devam edeceğini belirtti. Özellikle de içinde bulunduğumuz bu süreçte, uluslararası alanda sanatımız ve sanatçılarımızla başarılı işler yapmanın gururunu herkesle paylaşmak istediğini bildiren Akpolat, “Tüm sanatçılarımızın 15 Nisan Dünya Sanat gününü de bu güzel haberle tekrar kutlamak isterim” dedi.