“Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017”nin sonuçları açıklandı

23052017
  • Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017”nin sonuçları açıklandı

Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın derecelendirme yapılmaksızın verilen üç başarı ödülü; “No:4” isimli eseriyle Burçin Pehlivan’ın, “Leş” isimli eseriyle Direnç Betmezoğlu’nun ve “Boğa” isimli eseriyle Selma Jasmin Devin’in olurken, Mansiyon da “Çocuk Olmak IV” isimli eseriyle Kemal Behcet Caymaz’ın oldu.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre 42 eser ile 12 kişinin katıldığı ve seçici kurul üyeliklerini Doç. Dr. Ümit İnatçı, Öğretim Görevlisi ve Görsel Sanatçı Oya Silbery ile Resim Öğretmeni ve Grafik Tasarım Sanatçısı Mehmet İlkerli’nin yaptığı yarışmada 7 kişinin 21 eseri sergilenmeye değer bulundu.

Kültür Dairesi’nin bu yıl 9.’sunu düzenlediği Genç Sanatçılar Resim Yarışması, anlayış ve eğitim ayrımı gözetmeksizin; genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla gerçekleştiriliyor.

Başarı ödülü almaya hak kazanan eserlerin her birine 2,000TL’lik ve mansiyona da 750TL’lik para ödülü ile plaketlerin verileceği ödül töreni ve Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017 Sergisi’nin açılışı 6 – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sergide ödüllü eserlerle birlikte sergileme alan Tünay Özyay’ın “Zamanda Yolculuk”, “Bereket”, “Anılar” ve “Reina de oro”, Jasmine Dinand’ın “Kendini Bulmak” ve “Kendini Bulmak 2”, Burçin Pehlivan’ın “No:1”, “No:2” ve “No:3”, İbrahim İnce’nin “5’oclock Drawing” ve “Alienated Apples”, Direnç Betmezoğlu’nun “Nilüfer”, Selma Jasmin Devin’in “Atölye No:1” ve “Atölye No:2”, ve Kemal Behcet Caymaz’ın “Çocuk Olmak I”, “Çocuk Olmak II” ve “Çocuk Olmak III” isimli eserleri de sanatseverlerin izlenimine sunulacak.

 

Blog Attachment