IV. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması Sergisi 29 Mart Perşembe günü açılıyor…

28032018
  • IV. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması Sergisi 29 Mart Perşembe günü Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılıyor…

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi himayelerinde, Etkileşimli Drama Derneği’nin işbirliğinde, Girne Belediyesi ve Deniz Plaza’nın katkılarıyla düzenlenen IV. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’nın sergisi 29 Mart Perşembe günü saat 19.00’da Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılıyor. Proje Koordinatörlüğü ile Küratörlüğünü İpek Denizli Karagöz’ün üstlendiği etkinliğin Lefkoşa’da İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda 16 Mart’ta açılan ilk sergisi 24 Mart tarihine kadar sanatçıların izlenimine sunulmuştu.

Sergide, IV. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na onur konuğu olarak katılan ülkemiz duayen sanatçılarından İnci Kansu ve Nilgün Güney ile ülkemiz resim ve seramik sanatçıları Fatma Özok, İpek Denizli Karagöz, Sevcan Çerkez, Semra Bayhanlı, Heidi Trautmann ve Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Bedia Kale’nin yanı sıra etkinliğe yurt dışından gelen resim sanatçıları, Türkiye’den Prof. Dr. Serap Yangın Buyurgan, Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu, Doç. Sezin Türk Kaya, Hülya Atakan, Fas’tan Rachida Jnaini, Rusya’dan Elena Berezina ve Başkurdistan’dan Cornelia Margan’ın etkinlik süresince yaptıkları eserleri sergileniyor.

Toplamda 30 eserin yer aldığı sergi 10 Nisan 2018 tarihine kadar Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.