Kültür Dairesi “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017”nin seçici kurul üyelerini belirledi

04052017
  • Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın seçici kurulu Doç. Dr. Ümit İnatçı, Öğretim Görevlisi ve Görsel Sanatçı Oya Silbery ve Resim Öğretmeni ve Grafik Tasarım Sanatçısı Mehmet İlkerli’den oluşuyor.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre katılım detayları şartnamede belirtilen yarışmaya, 15 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuru kabul edilecek. Mesai saatleri içinde Kültür Dairesi’ne bağlı Atatürk Kültür Merkezi’ne yapılacak başvurular Eser Alındı Formu karşılığında kabul edilecek.

Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve üyelerin birinci derece yakınları dışında, 1 Ocak 1982 ve 31 Aralık 2001 tarihleri içerisinde doğan tüm ressam ve resim sanatına ilgi duyan KKTC vatandaşları katılabiliyor.

Kültür Dairesi’nin kayıtlı mail listesine gönderilmiş olan Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017 Şartnamesi, Daireden ve Dairenin www.kktckulturdairesi.com adresli web sayfasından alınabiliyor. Yarışmaya katılmayı arzu edenler [email protected] adresine e-posta göndererek de şartnameyi edinebilirler.

Başarılı ressamlar ödüllendirilerek teşvik edilecek.

Bu yıl 9.’su gerçekleştirilecek yarışma, anlayış ve eğitim ayrımı gözetmeksizin; genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 6- 16 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ödüllerin tümünü veya bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbest olan seçici kurulun, yarışmada sergilenmeye değer bulacağı eserler içerisinden belirleyeceği üç esere, derecelendirme yapılmaksızın başarı ödülü verilecek. Başarı ödülü almaya hak kazanacak eserlerin her birine 2,000TL’lik ve mansiyona da 750TL’lik para ödülü ile plaket verilecek. Seçici kurulun sanatçıyı teşvik amacıyla belirleyeceği jüri özel ödülüne de plaket verilecek. Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017 Sergisi’nin tarihi ise 6 – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.