Kültür Dairesi “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2019”un jüri üyelerini, Türksal İnce, Bahar Çıralı ve Hasan Zeybek olarak belirledi..

slider
  • Yarışma için eser kabulü 11 Nisan 2019’da başlıyor…

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın jüri üyelerini, ülkemiz ressamlarından Türksal İnce, Bahar Çıralı ve Hasan Zeybek olarak belirledi. Yarışma için eser kabulü 11 Nisan 2019 tarihinde başlayacak. Kültür Dairesi’ne bağlı Atatürk Kültür Merkezi’ne yapılacak başvurular için son tarih 15 Nisan 2019 Pazartesi günü mesai bitimi olarak açıklandı. Jüri ise değerlendirmesini 17 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre yarışmaya, jüri üyeleri ve üyelerin birinci derece yakınları dışında, 1 Ocak 1984 ve 31 Aralık 2003 tarihleri içerisinde doğan tüm ressam ve resim sanatına ilgi duyan KKTC vatandaşları katılabilecek.

Şartname Kültür Dairesi’nden alınacak

Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2019 Şartnamesi, Kültür Dairesi’nden ve Daire’nin web sayfasından indirilebileceği gibi [email protected] adresine e-posta gönderilerek de talep edilebilecek.

Katılım detayları şartnamede belirtilen ve konunun serbest bırakıldığı yarışmaya, sergilemeye hazır

ve sanatçısı tarafından imzalanmış olarak verilecek eserlerin, “alındı belgesi” karşılığında Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi’ne teslim edilmesi gerekiyor. Teslim edilecek eserin arka yüzüne, katılımcının adı, soyadı, doğum yeri ve tarihi, mobil ve sabit telefon numaraları ile e-mail adresi, eserin ismi, tekniği, ölçüleri ve TL olarak fiyatının belirtileceği bir etiket yapıştırılması gerektiği belirtildi. Başvurular esnasında, yarışmaya verilecek eserlerin yüksek çözünürlükte çekilmiş fotoğrafları ile katılımcının tarih ve olay esasına dayanan yarım A4 sayfasını geçmeyecek kısa özgeçmişinin kaydedildiği CD eşliğinde teslim edilecek.

Başarılı ressamlar ödüllendirilerek teşvik edilecek

Bu yıl 11.’si gerçekleştirilecek yarışma, anlayış ve eğitim ayrımı gözetmeksizin; genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

Blog Attachment