Kültür Dairesi güzel sanatlarla ilgili derneklerin projelerini mali olarak desteklemek amacıyla başvuru kabul etmeye başladı

20022019+KulturDuyuru

Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü kapsamında yapılacak mali yardımlar için başvurular 27 Mayıs – 12 Haziran 2020 tarihleri arasında Kültür Dairesi’ne yapılıyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı Kültür Dairesi, 2020 yılına yönelik olarak “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında, 900,000TL tutarında mali yardım yapacak. Güzel sanatlarla ilgili derneklerin projelerini desteklemek amacıyla Kültür Dairesi tarafından her yıl yapılan mali yardımlar için, Nisan ayında alınması hedeflenen başvurular corona virüs tedbirleri nedeniyle 27 Mayıs tarihine ertelenmişti. Başvuru süreci 12 Haziran 2020 tarihlerinde sona erecek.

Güzel sanatlarla ilgili derneklerden randevu usulü ile alınacak müracaatlar, her iki tarih de dahil olmak üzere, 27 Mayıs – 12 Haziran 2020 tarihleri arasında, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 09.00-13.30 saatleri arasında ve Perşembe günleri de 09.00-12.00 ile 13.30-17.00 saatleri arasında Kültür Dairesi’nde kabul edilecek.

Başvuru koşulları ile ilgili detayların, başvuru ile birlikte teslim edilmesi gerekli evraklar ile materyallerin listesi ve değerlendirme ölçütlerinin bir araya getirildiği Başvuru Rehberi, Kültür Dairesi’nin www.kktckulturdairesi.com adresli web sayfasından ve Daire’den temin edilebiliyor.

Konu hakkında yazılı bir bilgilendirme yapan Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat, başvuruda bulunacak olan derneklerin Kültür Dairesi’nin web sayfası olan kktckulturdairesi.com adresinden Başvuru Rehberini takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Akpolat, başvuru tarihleri öncesinde ve sonrasında, yapılacak hiçbir başvuru ve/veya eksik evrağın kabul edilmeyeceğinin de altını çizdi.

Yardım için ayrılan bütçe 900 bin Türk Lirası

Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat açıklamasında, Kültür Dairesi tarafından Tüzük kapsamında yapılacak yardımlar için geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 900,000Türk Lirası tutarında bir ödenek ayrıldığını hatırlattı. Akpolat yardımların proje bazlı yapılacağını ve Tüzük kapsamında 13 kişiden oluşturulan komisyonun değerlendirmelerini projeler üzerinden yapacağını vurgulayarak, Tüzüğün her derneğe toplamda yapılabilecek en yüksek yardım miktarını 72 bin Türk Lirası ile sınırlandırdığını bildirdi.

 

GSDYT – Başvuru Rehberi 2020 GSDYT – Basvuru Formu GSDYT – Proje Kabul Formu 2020