Nilay Tunçalp Antalya’da gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları Toplantısı’na katıldı

01112017
  • Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp Antalya’da gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp Antalya’da gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları Toplantısına katıldıMilli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları Toplantısına katıldı. Bu toplantıyla, Türkiye’nin geçici sekreteryasını üstlendiği, Türk dilinin etkin kullanımına destek olmak üzere oluşturulan “Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Akraba Toplulukları Milli Kütüphaneleri Birliği”nin çalışmalarına resmi ivme kazandırması hedefleniyor.

KKTC’yi temsilen Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp ve Kültür Dairesi Kültür Merkezi Yönetmeni Ceyhan Özyıldız’ın hazır bulunduğu toplantı, 30 Ekim – 2 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştiriliyor.TÜRKSOY üyesi Türk Cumhuriyetleri ile gözlemci ülkelerin Milli Kütüphane Başkanlarının katıldığı toplantılar süresince Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, KKTC Milli Kütüphanesi’nin tanıtımını yaparak kütüphanenin geliştirilmesi ve Türk Cumhuriyetleri ile işbirliğinin artırılması amacıyla çeşitli temaslar kurup görüşmeler yaptı.

Tunçalp, Antalya’daki toplantının ardından, kontrol ve denetimini gerçekleştirmek amacıyla, Expo 2016 Antalya’da geçtiğimiz yıl ziyarete açılan “Kıbrıs Türk Kültür Evi ve Bahçesi”ni ziyaret edecek.