ODTÜ Kıbrıs’ta Bahar Şenliği heyecanı başlıyor

11052017
  • ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusuöğrencileri 10. Bahar Şenliği ile sınavlardan önce stres atmaya hazırlanıyor.
  • Şenlik öğrenci aktiviteleri ve konserler ile dopdolu bir programla 12-13-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu 10. Bahar Şenliği başlıyor. Final sınavları öncesinde öğrencilerin eğlenmesi ve dinlenmesi amacıyla düzenlenen ve neredeyse her üniversitede gelenekselleşen bahar şenlikleri ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunda da her yıl düzenleniyor. Bu yıl onuncusu düzenlenecek şenlikte ODTÜ öğrencilerini ve Güzelyurtluları heyecan verici ve dopdolu bir program bekliyor. Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda gerçekleşecek 10. ODTÜ Kıbrıs Bahar Şenliği Kıbrıs’tan ve dünyadan 3 önemli ismi ağırlayacak

Şenlik etkinlikleri 12 Mayıs Cuma günü saat 12.00’de öğrenci topluluklarının etkinlikleri ile başlayacak. Şenlikte, detaylı programına ODTÜ Kıbrıs internet sitesi üzerinden ulaşılabilen sayısız öğrenci etkinliği bulunuyor. Gün boyu sürecek etkinliklerde çeşitli oyunlar ve atölye çalışmaları ön plana çıkıyor. Saat 17.30’dan sonra ise şenlik sahnede devam ediyor.Üç gün sürecek şenlik boyunca ODTÜ Kıbrıs’ın müzik, dans ve halk bilimi toplulukları sahnede olacak.

Nafiz Dölek, Aydın Kurtoğlu ve Dünyaca Ünlü DJ BangLa Decks ODTÜ’yü Sallayacak

Şenliğin esas beklenen kısmı ise saat 22.30’da başlayacak konserler. Şenliği ilk günü olan 12 Mayıs’ta Kuzey Kıbrıs’ın sevilen seslerinden Nafiz Dölek ODTÜ kampüsünde sahne alacak. Geçtiğimiz yıl da ODTÜ Bahar Şenliği kapsamında konser veren Nafiz Dölek, ODTÜ’lülerin sevdiği bir isim. Şenliğin ikinci gününde sahnede Türkiye’den ünlü popçu Aydın Kurtoğlu olacak. 2014 yılında müzik kariyerine başlayan ve geçtiğimiz yıl ardı ardına çıkardığı hit şarkılarla ününü pekiştiren Kurtoğlu, tüm sevilen şarkılarını ODTÜ Bahar Şenliği sahnesinde seslendirecek. 13 Mayıs Cumartesi günü saatler 00.00’ı gösterdiğinde ise dünyaca ünlü DJ BangLa Decks performansıyla sahnede olacak. Son dönemde beraber çalıştığı ünlü isimlerle adını duyuran ikili Bang La Decks, Kuzey Kıbrıs’taki önceki performanslarında büyük ilgiyle izlenmişti.

Şenlik programında bu isimlere ek olarak Türkiyeli rock grubu P!iz, RadyoODTÜDJlerinin düzenlediği partiler ve farklı sahne şovları yer alıyor.