Tunçalp, Kamran Aziz’in vefatı üzerine tüm Kıbrıs Türk halkına başsağlığı diledi.

07032017
  • Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, Kamran Aziz’in vefatı üzerine tüm Kıbrıs Türk halkına başsağlığı diledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, Kamran Aziz’in vefatı üzerine bir taziye mesajı yayınlayarak tüm Kıbrıs Türk halkına başsağlığı diledi.
Ülkemiz sanatı ve kültüründe büyük izler bırakan, ilk Kıbrıslı Türk kadın eczacılardan ve Kıbrıs Türk folk müziğinin de öncülerinden olan Sanatçı Kamran Aziz’in vefatının ülkemiz için büyük bir kayıp olduğunu belirten Nilay Tunçalp, yeri doldurulamayacak olan Kamran Aziz’in “Kıbrıs’ım”, “Al Yemeni Mor Yemeni” gibi daha birçok eseri ile Kıbrıs Türkü’nün kalbinde yaşayacağını kaydetti.

Kamran Aziz’i geçtiğimiz yıl Opera ve Şan Sanatçısı Soprano Laden İnce ile birlikte ziyaret ettiğini ve sanatçıya Laden İnce’nin Fransa ve Almanya’da verdiği konserlerde seslendirdiği “Al Yemeni Mor Yemeni” eserinin konser kayıtlarını takdim ettiklerini ve duygulu anlar yaşadıklarını, bu ziyareti de güzel bir anı olarak hatırlayacağını belirten Müdür Tunçalp, Kamran Aziz’in bıraktığı bayrağı gençlerimizin başarıyla taşıyacağına inandığının altını çizdi. Kültür Dairesi olarak sanatçının ailesine ve tüm sanat camiasına taziyelerini iletti.

Blog Attachment